V-Princess Bt

Cím:

Telefon: +06703135048

Adószám: 26851318-218

Hétfő
zárva
Kedd
05:00 - 13:00
Szerda
05:00 - 13:00
Csütörtök
05:00 - 13:00
Péntek
05:00 - 13:00
Szombat
05:00 - 13:00
Vasárnap
05:00 - 12:00

V-Princes Bt. - A Táncsics család története a piacon

Személyes történetek és kezdetek

1980 májusában kezdett árusítani a Táncsics-család – zöldségesként – a szombathelyi piacon: Táncsics György és felesége, Magdolna. Koledics Jánosnak, a Szűrcsapó utcai zöldségesnek az ösztönzésére vágtak bele. Három fiuk, András (1971), Péter (1972), Gábor (1974) kicsi gyerekként kapcsolódott be a munkába, rakodtak, segédkeztek. Mikor, mire volt szükség. S magától értetődően: olykor az asztalok tetején kergették egymást. Szokták a légkört, a miliőt, de ami a legfontosabb: szüleik példamutatása nyomán beléjük ívódott a kereskedői munka s a vevő – egymás – tisztelete, szeretete.

„A férjem – Táncsics György – korábban Gencsapátiban vezette a vegyesboltot, ott szerzett tapasztalatokat. Nekem letelt a szülési szabadságom, s együtt szerettünk volna dolgozni. Tovább szerettünk volna lépni.” – emlékezik Magdi asszony. „Pölöskei László – Laci bácsi – vezette a piacot. Kezdetben hárman voltunk zöldségesek. Barátságos, családias volt a hangulat. Kisegítettük egymást akkor is, amikor árut hoztunk a budapesti nagybani – Bosnyák téri – piacról. Rengeteget dolgoztunk. Nem volt szabadidőnk, reggel öttől este hatig.”

Van nevem. Ennek szívből örülök, korrekt az üzletem. Följelentések, visszaélések nálam nincsenek”, így vallott Táncsics György a Vas Népe megyei napilapban (1985. március 12., kedd – Egy éjszaka a Bosnyák téren című riportban, szerzője Szenkovits Péter). „Szabad akarat szerint dolgozom, de többet, mint a gyárban. A volt kollégáim kérdezik: hogy megy? Gyerekek, megmondom őszintén, most jöttem rá, hogy idáig nem dolgoztam. Most hússzor annyit kulizok, mint akkoriban. De nem hússzor keresek többet, csak háromszor, négyszer. . . Ez a reális kép.”

Kialakult a törzsvásárlói kör. Vannak, akik évtizedek óta, mind a mai napig visszajárnak. Sok a régi, jó ismerős, vevő. Bensőséges, baráti a viszony.

 

Változások és fejlődés

Megépült a hátsó csarnok, ruhaneművel, iparcikkel bővült a választék, s akkor indult a „zsibi”. 

Jó ideig asztalt, később már üzletet béreltünk. Fontosnak tartottuk, hogy folyamatosan bővüljünk.

Akkoriban csak a piacon volt friss zöldség-gyümölcs. Aztán megjelentek a multik. A délutáni forgalom lassacskán elapadt. Meg is szűnt.  Ezt az összes árus megérezte.

Utóbb parkolók létesültek, az osztrák buszok a Szent Márton utcában tudtak parkolni. Volt egy hosszabb időszak, amikor a „sógorék” nagyban hozzájárultak a sikereinkhez. Ez már a múlté.

Ám ahogyan korábban, úgy mind a mai napig is találkozási pont, lüktető közösségi tér a piac. Él. Mondhatni itt dobban a város szíve leginkább. Igaz, sajnos, már nem olyan intenzíven, mint korábban.


Személyes kapcsolatok és közösség

Alapvetően mindig jó volt – és ma is az – a viszonyunk a kollégáinkkal. Baráti kapcsolat alakult ki a legtöbbjükkel, valamint a vásárlók/vendégek jó részével is. Az ő elégedettségük éltet bennünket ma is.

Nekünk a munkánk a hivatásunk.

Sikereinkhez nagyban hozzájárultak a munkatársaink is, akiknek nagy szerepe van a családias hangulat kialakításában.


Érzelmi kötődés és különleges emlékek

A piac, a vásárcsarnok volt az életünk. Ma is az.

Neves emberek is megfordultak, vásároltak nálunk. Törőcsik Mari, Sztankay István… Hardy Mihály televíziós személyiség, a néhai MALÉV sajtószóvivője is mindig bekukkantott hozzánk és nálunk vásárolt, ha ezen a vidéken járt.  


Jövőkép és remények

Szeretnénk a jövőben is ugyanilyen intenzitással, lelkesedéssel, kreativitással folytatni a tevékenységünket, mint eddig.

Úgy látjuk, hogy a lehető leghamarabb kellene a most üres üzlethelyiségbe ’életet lehelni’. Mielőbb ki kellene adni őket olyan árusoknak, akik gazdagíthatják a választékot, a kínálatot, s akik szintúgy hivatásuknak tekintik a kereskedést. Ekképpen a mostaninál még vonzóbbá lehetne tenni a vásárcsarnokot.

Szorgalom, kitartás, egymás becsülése: ezek mindenkor fontos irányelveink. A jövőben is azok maradnak.


Termékspecifikus…

A zöldség-gyümölcs árusításával 2018-ban fölhagytunk.

Teljes profilt váltottunk.

Önálló kávézót, lottózót, dohányboltot alakítottunk ki s üzemeltetünk a piacon.  Mindig (valamennyi szegmensben) a keresletnek megfelelő kínálatot igyekszünk nyújtani.

Karácsonykor, adventi időszakban például szaloncukor-különlegességeket lehet kapni nálunk (legutóbb több mint hatvanfélét kínáltunk), ezek többnyire kis manufaktúrákban készített édességek. Akár csak a húsvéti csokoládé figuráink.  

 

Kulturális, történelmi szerep…

Létezése óta jelentős hatással volt Szombathely életére a piac/vásárcsarnok. Itt a legkülönfélébb rendű-rangú emberek – magas beosztásúak, nehezebb körülmények között élők  – megfordultak s megfordulnak.

Ma is bejönnek a turisták a piacra, ám a korábbi időszakokban sokkal nagyobb volt az idegenforgalmi vonzereje.  Különösképpen a délszláv háború (1990-2001) idején. A néhai Jugoszlávia utódállamainak polgárai körében nagyon népszerű volt. nagy volt a kereslet például a dió, a sajt, a szalámi iránt. Akadtak olyan árucikkek, amiket már reggel, néhány óra alatt elkapkodtak a déli vendégeink. Ők is elégedettek voltak, mi úgyszintén.

Kávézót nyitottunk, ami hamar népszerűvé vált a környékbeliek körében éppúgy, mint a távolabbról érkezőknél. Úgy érezzük, abban rejlik a sikere, hogy folyamatosan törekszünk arra – a minőségi kínálaton túl –, hogy megismerjük a vendégeink szokásait, s azokhoz alkalmazkodjunk.

Egyrészt különleges, egyedi ízvilágú kávékat kínálunk, másrészt még ennél is fontosabbnak tartjuk a vendégekre való odafigyelést. A személyes, bensőséges kapcsolat kialakítására, ápolására törekszünk. S úgy tűnik, a mai világunkban egyre inkább igény van erre, hogy „fél szavakból is megértsük egymást”. A jó szóra éhes, ám közben finom kávét kortyolgatni szerető betérőkkel, akik közül – s ez igen szívmelengető számunkra – egyre többen a törzsvendégeink.   

A jövőben még vonzóbbá szeretnénk tenni a kávézót. A lottózót meg a dohányboltot szintén.  Még inkább összpontosítunk a minőségre. Az eddigieknél is meghittebb légkört, hangulatot szeretnénk teremteni. Jeligénk még hangsúlyosabban: udvariasság és minőség.

Szeretnénk nyitni a fiatalabb generációk felé, az ifjabbakat is meg kívánjuk szólítani. Ahogyan az élet minden területén fontos az utánpótlás, úgy véljük, hogy a vendégkörünk fiatalítására is nagyobb hangsúlyt kell fektetnünk, energiát kell fordítanunk. Természetesen az eddigi vendégkör, a középkorúak és a nyugdíjasok megtartásával.

Kulcskérdés az egész vásárcsarnok számára, hogy az ifjabb nemzedékek ideszokjanak a piacra. Eleinte a hétvégeken, aztán a hét többi napján. Hosszú távon szeretnénk számítani rájuk árusító-kereskedő, vendéglátó kollégáinkkal, társainkkal együtt.

A családias hangulat – a kávézás, a kötetlen, oldott hangulatú beszélgetés – korosztályokon felüli igény. Szorgalmas, figyelmes munkatársainkkal együtt szeretnénk ennek maximálisan megfelelni.

Köszönet mindenkinek, aki az elmúlt 45 évben munkájával, emberségével, támogatásával hozzájárult a vállalkozásunk sikeréhez.

  Piac Café V-Princes Bt.   I. csarnok 2.sz. üzlet (Szent Márton utcai bejárat felőli üzlet):

„Csomagolt élelmiszer, kávé, üdítő, energiaital, édesipari termékek, tészta, száraz áru kapható üzletünkben keddtől vasárnapig 5-13 óra között, csütörtökönként 16 óráig.

 

 

 

I. csarnok

Széchenyi 2020